Si cainii pot fi glamurosi. Au demonstrat-o timp de doua zile in cadrul unei expozitii internationale la Centrul Moldexpo din Chisinau. Evenimentul a adunat intr-un singur loc peste 1000 de caini.
Patrupezi din lumea-ntreaga s-au reunit in Moldova ca sa demonstreze ce pot si cat valoreaza.
A fost un bun prilej pentru ca stapanii sa ingrijeasca de look-ul patrupezilor, mai ales ca nu orice caine poate participa la expozitie.
Luxul de avea un caine de rasa nu si-l poate permite oricine. Pe langa hrana, stapanul trebuie sa scoata din buzunar bani grei pentru igiena patrupedului.
Cei mai fericiti s-au aratat posesorii minori ai patrupezilor.
Opiniile exprimate pe acest site nu coincid neapărat cu opinia Pro TV Chişinău. Utilizatorii sunt responsabili pentru propriile comentarii. Administraţia site-lui nu cenzurează mesajele, dar va scoate comentariile care conţin cuvinte obscene.
Publicitate