Ultima OrĂ
Top Ştiri
Curs Valutar
Convertor valutar, Curs BNM la 09.02.2012
1 Leu
1 Euro
15.9446
1 USD
12.0029
1 RON
3.6606
1 Rubla
0.4037

Olimpia Balti cere daune morale de 2 milioane de lei de la formatia FC Academia


17:30, 7 Septembrie 2010
, Pro TV

Trimite unui prieten Mareste Fontul Trimite unui prieten Trimite unui prieten Trimite unui prieten
La aceasta suma au evaluat baltenii prejudiciile de imagine care le-ar fi adus scandalul in jurul fotbalistullui Kamara. De partea cealalta, presedintele Academiei, Alexandru Cojuhari, a declarat ca nu stie nimic despre acest proces.


Olimpia Balti a solicitat Curtii de Arbitraj Sportiv din cadrul Federatiei Moldovenesti de Fotbal daune morale in valoare de 2 milioane de lei de la formatia FC Academia si de la presedintele acestui club, Alexandru Cojuhari. In august, fotbalistul Olimpiei Ibrahima Kamara a semnat un contract cu FC Academia, chiar daca avea incheiat un angajament cu gruparea balteana.

In final, Federatia de Fotbal nu a validat acest transfer. Jucatorul in varsta de 17 ani nu a putut merge la Academia, pentru ca avea contract valabil cu Olimpia.

FMF l-a suspendat pe Kamara pe 6 meciuri si l-a amendat cu 500 de dolari. Formatia FC Academia a fost amendata si ea cu 500 de dolari, iar presedintele clubului a fost suspendat pe o perioada de trei luni. In plus, acesta trebuie sa achite si o amenda de 100 de dolari.

Conducerea Clubului Academia spune ca nu stie nimic despre acest proces.

Deocamdata Curtea de Arbitraj Sportiv nu a luat nici o decizie in cazul FC Olimpia versus Academia.
Alte ştiri despre: FC Academia, daune morale, Olimpia Balti,
Link scurt:



Publicitate



Opiniile exprimate pe acest site nu coincid neapărat cu opinia Pro TV Chişinău. Utilizatorii sunt responsabili pentru propriile comentarii. Administraţia site-lui nu cenzurează mesajele, dar va scoate comentariile care conţin cuvinte obscene.

 
Conţinut
Fisiere:*